Listopadno drvo poreklom iz Kine, Koreje i Japana, tercijerni relikt i endemit visine preko 30 m, i prečnika stabla preko 2m. Krošnja mladog stabla je piramidalna, a odraslog široko ovalna. Kora je svetlosiva, u starosti ispucala. Nesvakidašnji i veoma dekorativni lepezasti listovi, u proleće imaju svetlo zelenu boju, u leto tamnije zelenu do sivu, dok u jesen imaju prelepu žutu boju bez ikakvih tragova narandzaste ili braon boje. Opalo žuto lišće nalik na prelepi jesenji tepih upotpunjuje raznobojnu sliku pejzaža. Biljka je dvodoma, a cvetovi se nalaze samo na ženskim stablima, praćeni plodovima koji imaju veoma neprijatan miris kada sazru. Cvetanje i plodonošenje počinje kada je individua starija, čak i do četrdeset godina. Odgovaju mu svi tipovi zemljišta od kiselih do alkalnih, a najbolje uspeva na dubokom i svežem zemljištu. Tolerantna je na krečnjačke terene, otporna na mraz i aerozagađenje. Ginko je veoma dekorativna vrsta. Originalan oblik i lepa boja listova čine je efektnom za vreme čitave vegetacije. Koristi se pojedinačno, za grupe, pa i za drvorede.
Ginkgo biloba ‘Fastigiata Blagon’
Muški kultivar, bez plodova sa uspravnim prelepim stablom sa gustim granama blago uperenim na gore koje pokrivaju gotovo celo stablo. Kasnije ova vrsta dobija valjkast oblik. Listovi su isti kao kod G. biloba.
Gingko biloba ‘Mariken’
Jedinstveni patuljasti, kompaktni kultivar, visine i širine od 4-6 m. Kada se kalemi na stablo Ginkgo biloba ima gustu, široko-ovalnu krošnju. Listovi su isti kao kod osnovne vrste. Preporučuje se za male bašte.